הדרכת עבודה בגובה

הדרכה בגובה

קיימות הרבה משרות בהן משולבת עבודה בגובה

משרות רבות, רובן בעולם הבנייה, משלבות עבודה בגובה. מובן מדוע עבודה בגובה כרוכה ביותר סיכונים מאשר עבודה על פני הקרקע. לאחר שנים של ריבוי תאונות קשות ומקרי מוות בתחום העבודה בגובה החליטה הממשלה שכל עובד אשר עובד בגובה מעל 2 מטר מחוייב לעבור הדרכת עבודה בגובה. הכשרת לעבודה בגובה חייבים לעבור כל מי שקשור לעבודה, מהמנהלים עד אחרון העובדים. זאת במטרה ליצור מודעות לסכנות הכרוכות בעבודה בגובה וללמוד כיצד להמנע מסיכונים מיותרים.

מה לומדים בהדרכת עבודה בגובה

אנשים אשר עוסקים במשרות המשלבות עבודה בגובה מחוייבים לעבור הדרכה בגובה, את ההדרכה עוברים במוסדות אשר קיבלו אישור מדיני להעברת הדרכה לעבודה בגובה. במהלך ההדרכה עוברים תכנים שונים, קיימים שמונה תחומים שונים של עבודות בגובה: עבודה על גגות, עבודה על סולמות, עבודות פיגומים, עבודות בסלי הרמה ועוד. במהלך ההדרכה לומדים איך לעבוד בצורה בטוחה ונכונה ביותר בגובה, עוברים תחקירים וניתוח של מקרי תאונות שונים. בהדרכה מעבירים את כל התקנות לעבודה בטוחה בגבוה לפי התקנה.

בהדרכה עוברים גם חלק מעשי, בחלק זה לומדים על ציוד הבטיחות, איך עובדים איתו בצורה הנכונה והבטוחה ביותר. כל ההדרכה נעשית במטרה להקנות לעוסקים בעבודה בגובה מודעות לסכנות הכרוכות בכך וכן ידע מעשי על ציוד הבטיחות איתו הם עובדים.

מה מקבלים לאחר ההדרכה?

לאחר השלמת הקורס מקבלים התלמידים היתר לעבודה בגובה. היתר זה חשוב מדרגת המנהל הבכיר ועד העובד האחרון אשר קשורים לעבודה בגובה. חשוב מאד. בנושא עבודה בגובה הדרכה נכונה היא המפתח, יש לשים דגש חשוב על נושא הבטיחות והישמרות מפני תאונות ולכן הדרכת עובדים בטיחות בגובה היא ההדרכה החשובה ביותר שניתנת. לאחר השלמת ההדרכה בהצלחה יוכלו כל העוסקים בכך לעבוד במקומות המשלבים גובה. את ההכשרה יש לעבור לפחות פעם בשנתיים לפי החוק.

איפה ניתן לעבור הדרכה לעבודה בגובה

כדי לעבור הדרכת עבודה בגובה איכותית יש לבחור במקום איכותי שמציע את הקורס. אחד המקומות המובילים בארץ לשם כך הוא "משא בטוח", המציעים קורסים לעבודה בגובה והם נחשבים למקום מספר אחת בישראל לעבור הדרכה זאת.