הדרכת בטיחות כללית

תקנות הפיקוח על העבודה מטילות על המעסיק את האחריות המלאה לבטיחות העובדים והשוהים בארגון ובסביבת העבודה, ומחייבות אותו במספר פעולות מניעה ותקנות בטיחות, בניהן חובת הדרכה והכשרת העובדים בהדרכת בטיחות הנוגעת לסיכונים הקיימים במקום העבודה ודרכי ההתמודדות עמם.

הדרכת בטיחות כללית היא הדרכה מקיפה הנוגעת במגוון סיכונים תעסוקתיים, כלליים ומותאמים לענף, ומסייעת בהגברת מודעות ובניית שגרת עבודה הכוללת פעולות מנע וזהירות מוגברת. הדרכת בטיחות בעבודה כוללת מגוון נושאים ותחומים, בהתאמה לענפי התעשייה, הייצור, החקלאות, הבינוי, וענפי עיסוק נוספים, וניתנת להרחבה ולהתאמה אישית.

מטרת הדרכת בטיחות כללית

ההדרכה מיועדת לספק מענה לחובה החלה על המעסיק בהדרכת כל עובד חדש בנושא הבטיחות בארגון, ליצור מודעות מוגברת של העובדים לסיכונים, לשקף לעובדים חובת שימוש במוצרי מיגון, התראה על תקלות, שימוש במכשור, תקנות עבודה בנסיבות שונות ועוד. לצד כלל המטרות התפעוליות והחבות החוקית של המעסיק בהנגשת הדרכה כזאת לעובדים, מטרת הדרכת בטיחות כללית היא הגנה על חיי אדם ומניעת תאונות עבודה.

נושאי הלימוד

הדרכת בטיחות כללית עוסקת במספר רב של נושאים, בניהם:

  • מושגים והנחיות בנושא בטיחות וגהות בעבודה.
  • סביבת העבודה, אופי העבודה והסיכונים שהם מייצרים.
  • מיגון אישי- חובת שימוש בציוד מגן אישי, מיקום ונהלי חלוקת ציוד, דיווח על ציוד שאבד, ציוד פגום, הזמנת ציוד חלופי.
  • עבודה בגובה- סיכוני נפילה מגובה, עבודה על סולמות, במות הרמה, פיגומים, סנפלינג.
  • בטיחות באש- סיכוני אש בסביבת העבודה, פעולות ומערכות למניעת התלקחות ושריפות, ציוד כיבוי אש ושחרור עשן.
  • חשמל- סיכוני תקלות חשמל, זיהוי ודיווח על מפגעים בחשמל, עומס ולוחות חשמל.
  • סיכוני רעש- חשיפה לדציבלים גבוהים חריגים במסגרת העבודה, הנחיות ומיגון.
  • ארגונומיה ותכנון הנדסי
  • חומרים מסוכנים- סיכוני חשיפה לחומרים מסוכנים, מורשים לעבודה עם חומרים מסוכנים, ציוד מיגון, דיווח והתראה על סיכונים כתוצאה מעבודה עם חומרים מסוכנים.

מלבד התכנים המובנים, ניתן לבצע התאמה אישית של ההדרכה לצרכי הארגון ולסביבת העבודה.

בטיחות

יתרונות ההדרכה

הדרכת בטיחות לעובדים בחברת משא בטוח מגינה על המעסיק מפני עבירה על החוק ומבטיחה אתת מילוי חובתו החוקית, מעוררת מודעות ומגבירה את רמת הבטיחות בארגון, מגינה, מונעת ומצמצמת פגיעות בגוף וברכוש, תחקירי אירוע חיצוניים ו/או פנימיים ותביעות נזיקין.

אישור והסמכה

כל עובד אשר עובר הדרכת בטיחות כללית יזכה לתעודת אישור מעבר הדרכת בטיחות שנתית כנדרש בחוק. תוקף ההסמכה: 12 חודשים, לאחריהם יידרש העובד להדרכת ריענון בטיחות כללית.

למידע ופרטים צרו קשר

חברת משא בטוח היא בין החברות הוותיקות בשוק, המסייעת למעסיקים, מפעלים וארגונים בהטמעת מדיניות בטיחות ופיקוח, ואחראית על העברת קורסים והכשרות בטיחות כלליות, ממוקדות ומותאמות אישית, על ידי מדריכי בטיחות מוסמכים ומנוסים, בפריסה ארצית.

סוגי הדרכות בטיחות בעבודה

Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן