רישיון מכונה ניידת משרד התחבורה

הוצאת רישיון מכונה ניידת מצריך סיום קורס מטעם משרד התחבורה ונוכחות בכל השיעורים כולל עמידה במבחנים העיוניים והמעשיים. רק לאחר עמידה בתנאי הקורס בין השאר מבחן תיאורטי ומעשי ניתן לקבל את הרישיון.

מהי מכונה ניידת?

מכונה ניידת היא כלי רכב המיועד לביצוע עבודות אך לא לעבודות גרירה, וכוללת מגוון כלים כגון: שופל, בובקט, מחפרון, קומביין, קטפת כותנה ועוד כלים נוספים. הוא מכיל כ-144 כלים שונים שעוזרים במהלך העבודה. כדי להפעיל את המכונה הניידת יש צורך ברישיון של משרד התחבורה להפעלה בעבודה בשטח.

מה כולל קורס מכונה ניידת ממשרד התחבורה?

הקורס כולל חומר תיאורטי לצד חומר מעשי שבו מתנסה התלמיד בשטח. בין הנושאים הנלמדים בקורס אפשר למצוא את הנושאים הבאים: דיני תעבורה ונוהלים, הכרת המכונה, בטחון בפעולה, בטיחות בהפעלת המכונה וכלים חקלאיים, טיפול ואחזקה במכונות חקלאיות.

מכונה ניידת

בחלק המעשי התלמידים מתנסים בעבודה בשטח והפעלת מכונה ניידת, הם לומדים את עקרון הנהיגה השכיחה, נהיגה והפעלת הציוד שכולל שלושה כלים לפחות וטיפול ותחזוקה. בסיום הקורס עוברים התלמידים מבחן עיוני ומבחן מעשי שלאחריו אם הם עוברים את שניהם בהצלחה הם מקבלים הרישיון המיוחל.

מהם התנאים לקבלת רישיון?

כדי לקבל רישיון למכונה ניידת ממשרד התחבורה, יש להיות נוכחים בכל שעות הלימוד אשר כוללות עשר שעות עיוניות ו-24 שעות מעשיות. כמו כן יש לעבור בהצלחה את המבחן העיוני ואת המבחן המעשי, להיות מעל גיל 17 ובעל רישיון דרגה מספר 1 עם ותק של חצי שנה או רישיון B וכמובן להיות עם אישור של רשות הרישוי. ללא עמידה בתנאי הקבלה אי אפשר להירשם לקורס.

מהו משך קורס מכונה ניידת?

משך הקורס כולל ארבעה ימי לימוד עיוני על המכונה הניידת וכן שלושה ימי תרגול מעשיים. בסיום הקורס מתבצע מבחן עיוני על הקורס ומבחן מעשי שבו מפעיל התלמיד את הכלי. רק לאחר שעבר התלמיד את המבחן העיוני הוא רשאי לגשת למבחן המעשי שהוא הטסט ובוחן אותו בוחן מוסמך מטעם משרד התחבורה. לאחר שעבר את הטסט על ידי הבוחן הוא זכאי לרישיון מכונה ניידת.

היכן אפשר לעבור קורס?

ניתן להירשם לקורס בבתי ספר המכשירים להפעיל מכונה ניידת של משא אשר פזורים ברחבי הארץ. מכללת משא בטוח מפעילה קורס מכונה ניידת במרכז ובצפון. לפרטים, צרו איתנו קשר.

מה צריך להביא לקורס מכונה?

לקורס יש להביא טופס ירוק חתום על ידי האופטימטריסט ורופא המשפחה, כמו כן, הטופס צריך להיות חתום על ידי התלמיד עצמו שהוא כשיר ללימודים בהתאם לחוק. יש להציג תעודת זהות או רישיון נהיגה B בתוקף.

מי פטור מהקורס?

מכונה ניידת הנעה על זחל פטורה מחובת קורס, כמו כן מי שעבר קורס צבאי מתאים ומי שיש לו היתר לכלי בהתאם להוראת המעבר הרשום ברישיון הנהיגה שלו פטור גם הוא מחובת הקורס. גם מי שמחזיק רישיון נהיגה בדרגה C בטרם 22.6.10 פטור גם הוא מחובת הקורס וכן אם יש לו היתר צבאי מתאים.
לפרטים נוספים אנא צרו קשר עם משא בטוח בע"מ ותקבלו את הפרטים הנוספים להרשמה לקורס.

קורס עבודה בגובה בתל אביב

קורס עבודה בגובה בתל אביב

חברת משא בטוח היא חברה וותיקה ומובילה בישראל אשר מספקת מגוון כלים, שירותים, קורסים והכשרות בתחום הבטיחות בעבודה בישראל. אחד הקורסים המבוקשים והחשובים בתחום הבטיחות בעבודה,

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן