יועץ בטיחות

על נושא הבטיחות להיות משמעותי וחלק בלתי נפרד בכל מפעל, ארגון, מוסד ואירוע. שכן לכולנו מטרת על משותפת וברורה – להיות על הצד הבטוח ביותר ולחזור בסופו של יום הביתה בריאים ושלמים. לצורך כך ישנן חברות כדוגמת חברת משא בטוח צפון בע"מ. המתמחה במתן שירותי בטיחות, הדרכות בטיחות בעבודה, תכנית בטיחות, מתן שירותי יעוץ וליווי מקצועי על מנת לייצר עבור כולנו סביבות עבודה ובילוי בטוחות ככל האפשר.

מיהו יועץ בטיחות ומהם עקרונות תכנית בטיחות?

יועץ בטיחות הינו שירות חיצוני שמטרתו הענקת ייעוץ בנושאי בטיחות שונים ואיתור ליקויי בטיחות, זאת במטרה להתאים את ארגון או הפרויקט לתקנות הבטיחות. שלא כמו ממונה בטיחות תפקיד זה אינו מחוייב מטעם החוק. על מנת ליצור מצב של בטיחות בארגון או במפעל על היועץ לנקוט במספר פעולות מקדימות: יצירת תכנית בטיחות, הערכה של המדיניות הנהוגה והנהלים הקיימים בכל הקשור לנושא הבטיחות, הבנת צורכי הארגון וזיהוי מוקדם של סכנות וסיכונים הקיימים בארגון ואשר עלולים להוביל לתאונות עבודה ולמצבי קיצון. לאחר מכן נדרש היועץ לתכנן שינויים ושיפורים בהתאם למסקנותיו ולקבוע תאריך יעד ליישומם בפועל. תפקיד נוסף של יועץ הבטיחות הינו לאחר התרחשות של תאונת עבודה. במקרים אלו התפקיד כולל חקירת תאונות עבודה, מעקב אחרי האירוע  והכנת דו"ח תאונה. 

תחומי הבטיחות הם מגוונים ורצוי לוודא כי ליועץ הבטיחות יש את ההתמחות הרצויה. להלן סוגים שונים של התמחויות בבטיחות

בטיחות אש

יועץ בטיחות אש מסייע בהקמת סביבה בטוחה ומוגנת משריפות ומאש, החל מהשלב הראשוני של תכנון המבנה ועד לשלב האחרון שך התחזוקה השוטפת. תפקידו של יועץ בטיחות אש הינו לשמור על סביבת עבודה מוגנת ועל בטיחותם של העובדים במפעל באמצעות מספר פעולות:
ביצוע סקר סיכונים, קביעת נהלי בטיחות והיערכות בזמן אש, הכנת תכנית בטיחות אש, הכנת תיק מפעל ותיק שטח וכו'. לצורך ביצוע תפקיד משמעותי זה, על היועץ לבטיחות אש לעבור הכשרה מתאימה בה ילמד להכיר היטב את חוקי מערך כיבוי האש על מנת ליישמם בצורה הטובה ביותר במפעל.

בטיחות במקומות המוניים

לכל אירוע המוגדר המוני נדרש יועץ בטיחות במקומות המוניים אשר תפקידו לספק ללקוח את האמצעים הנדרשים לשמירה על רמת בטיחות גבוהה בתהליך ההקמה ובמהלך האירוע.
עיריות, מועצות, מוסדות וארגונים גדולים מקיימים באופן שוטף ימים פתוחים, פסטיבלים, הופעות וכו' הנחשבים לאירועים המוניים. התקן הישראלי לבטיחות במקומות המוניים נקבע בשנת 1995 כפועל יוצא של אסון ערד ובמטרה לשמור על בטיחותם של המשתתפים הרבים.
ראשית, חשוב לבחון שלוש נקודות מרכזיות ולרכז תכנית בטיחות:
סוג האירוע והמקום הנבחר, כמות המשתתפים, הניסיון המקצועי של יועץ הבטיחות הנבחר. על היועץ להכין תכנית בטיחות בהתאם לדרישות המשטרה ולעבוד בשיתוף פעולה עם הרשויות, הקבלנים וספקי השירותים במקום האירוע, לבצע סקרי סיכונים ומפגעים.
המטרה שלכם היא לייצר אירוע בטיחותי עם מינימום תקלות ולכן חשוב מאד לקיים שיתוף פעולה מלא עם היועץ הכולל הצגת כל נקודות התורפה בשטח. רק כאשר תתקיים שקיפות מלאה ושיתוף פעולה הדוק, תוכלו לצמצם למינימום את התאונות האפשריות ותוכלו לקבל כמה שיותר בקלות ובמהרה את אישור הבטיחות שהוא בבחינת אור ירוק עבורכם לקיומו של אירוע מוצלח ובטוח.

הדרכת בטיחות לעובדים

על מנת להבטיח שמירה על רמת עבודה גבוהה יש לשמור על קיום הדרכות בטיחות בעבודה באופן קבוע ושוטף במקום העבודה.
הדרכת עובדים כללית מתבצעת אחת לשנה על ידי מדריכים מיומנים כאשר משך זמן ההדרכה נקבע בהתאם למספר הנושאים שיש צורך להעביר על פי צורכי הארגון או המפעל. ההדרכה היא חלק מתכנית הבטיחות השנתית. מטרת ההדרכה הינה שמירה על חיי העובדים ועל שלמות הציוד של המפעל. בעל המפעל מחויב גם בביצוע הדרכת בטיחות אש ותוכנית מסודרת של בטיחות אש, קיומן של שתי פעולות אלא הינה תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק ולהפעלת המקום באופן חוקי.

בטיחות אש להיתרים ורישוי

על פי תקנות תכנון ובניה, על כל מבנה לעבור אישור של הרשות הארצית לכבאות והצלה וזאת כחלק מתהליך קבלת היתרי בניה. תפקידו של היועץ הינו ללוות את התהליך מקרוב ולוודא את קיומם של כל התנאים הנדרשים לצורך קבלת אישורים ממערך הכבאות. לצורך כך יש להגיש תכניות מבנה בהתאם לדרישת הכבאות ולהציג ביקורת מבנה של מפקח. באם תכנית המבנה לא עומדת בדרישות, ניתן מסמך התנגדות העוצר את התהליך עד לתיקונים של הסעיפים הבעייתיים והגשת תכנית מתוקנת.רק כאשר התוכנית מאושרת, מנפיק המפקח מסמך המציין שאין לרשות הכבאות התנגדות למתן היתר בנייה ורישוי. עם סיום הבנייה נבדק שכל סידורי הבטיחות קיימים בהתאם לתכנית שהוגשה ורק אז מונפק אישור לחיבור המבנה לחשמל.
לאחר הביקורת הסופית והאחרונה המתבצעת על ידי מפקח מניעת דליקות, ניתן אישור לאכלוס המבנה.

בטיחות בתנועה

תפקידו של יועץ בטיחות בתנועה הינו להתאים את מערכת התנועה לצרכים המשתנים במטרה למנוע מצב של הפרעה לתנועה ולהולכי הרגל, תנועה לא זורמת וכו'. היועץ נדרש להתייחס לכל הפרמטרים הקשורים בתנועה כמו: מכוניות, כבישים, חניונים, רמזורים, מדרכות וכו'. ולגרום להם לתפקד בהתאמה מושלמת תוך נקיטת מעקב קבוע אחר שינויים ונתינת מענה מידי על פי הצורך.

הקמת צוותי חירום

תפקידו של היועץ להקמת צוותי חירום הינו להקים, להכשיר ולתרגל צוות חירום. הצוות יספק מענה ראשוני בזמן חירום עד להגעתם של כוחות ההצלה. הקמת צוות חירום מקנה תחושת ביטחון רב בארגון ומאפשר לעובדים עבודה רגועה ונינוחה יותר תוך ידיעה שקיים מענה מידי מציל חיים לכל מצוקה שתתעורר.

ישנן חברות מקצועיות אשר מתמחות בהכשרת צוותי החירום:
ביצוע פעולות בעת חירום, סוגי מענה בזמן מצוקה, ותפעול נכון ויעיל של ציוד החירום הקיים בארגון.
כמו כן, חברי צוות החירום יעברו על ידי היועץ תרגולים תקופתיים וסימולציות שונות במטרה לפתח אצלם את המיומנויות הנדרשות לתפקוד נכון ולשדרג את יכולותיהם להגיב באופן ראוי למצבי קיצון יוצאי דופן שעלולים להתרחש בכל רגע נתון.  

 

שירותי יועץ בטיחות וממונה בטיחות עם משא בטוח

 1. חברת משא בטוח פועלת בפריסה ארצית ונמצאת בכל מקום בארץ בזמינות של 24 שעות .
 2. בכל מקרה של צורך בעזרה וסיוע ניתן למצוא קצין בטיחות של החברה בסביבה הקרובה.
 3. בחברה יש צוות של מומחים העוסקים בטיפול יום יומי בדוחות תנועה ובדיקתם.
 4. אנשי החברה מומחים בכל נושא הובלת חומרים מסוכנים וקבלת אישורי הובלה.
  ה. צוות יועצים זמין ללקוחות בכל נושא הקשור לתחום ההובלה ואישורי הובלת מטען חורג.
 5. החברה מורשת לביצוע הדרכות והסמכות נהגים במקצועות הנהיגה השונים.ומקיימת הדרכות תקופתיות לנהגים.
 6. ניתן לקבל יעוץ ולווי משפטי בכל מקרה של שלילת רשיון נהיגה ותאונות דרכים מאנשי מקצוע מהמעולים בתחום.
 7. הכוונה אישית לקבלת הטבות מיוחדות בביטוח הרכב במחיר אטרקטיבי ללקוחות החברה.
 8. צוות החברה והאנשים הפועלים בה, אנשי מקצוע מתחום התעבורה ,אנשי משטרת התנועה ,בוחני תאונות ומומחים בנושא התחבורה בארץ.
 9. השרות והקשר הוא עם הארגון ולא עם קצין הבטיחות הבודד

צרו קשר עם חברת משא בטוח צפון בע"מ מתמחה בהדרכות בטיחות בעבודה, תכנית בטיחות, מתן שירותי יעוץ וממונה בטיחות אש למוסדות מפעלים וחברות בענפי המשק השונים, סקרי סיכונים, בדיקות בטיחות וגהות במפעלים ובעסקים ומתן הנחיות למניעת שריפות.

שירותים נוספים

Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן