אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה הוא רישיון עבודה לעבודות בגובה שבהם העובד מבצע את עבודתו בגובה של 2 מטרים ויותר. עבודות אלה דורשות רענון הדרכות לביצוע עבודה בגובה מדי שנתיים ובהתאם לסוג העבודה של העובד. הסמכת עבודה בגובה דורשת קורס עבודה בגובה שלאחריו מתקבל אישור עבודה בגובה שאיתו יכול להמשיך לעבוד העובד. במידה והעובד לא עובר קורס ביצוע עבודה בגובה הוא אינו יכול להמשיך לעבוד. חברת משא בטוח מבצעת הסמכת עבודה בגובה בהתאם לחוקי הבטיחות ובהתאם לחוקי התמ"ת.

מדוע יש צורך בהדרכות עבודה בגובה?

הצורך בהדרכות עבודה בגובה היא מסיבה עיקרית אחת תאונות העבודה הרבות שגובות חיי עובדים רבים מדי שנה. העבודה בגובה דורשת ריכוז רב ועבודה נכונה בהתאם להוראות הבטיחות על מנת שלא יקרו תאונות בשטח בין אם זה נפילת עובד או נפילת חפצים. באמצעות הדרכות עבודה בגובה, מרעננים את חוקי העבודה בגובה ומיישמים בפועל כיצד לעבוד נכון ולשמור על חיי העובד בעת העבודה. באמצעות הגנה נכונה של העובד ועבודה נכונה בהתאם לחוקים לומדים העובדים כיצד לעבוד נכון על משטחים שונים, היכן להחזיק בעת העבודה, כיצד להימנע מתקלות שונות במהלך העבודה בגובה ועוד. בתום סיום הקורס והסמכת עבודה בגובה מקבלים העובדים אישור עבודה בגובה בתוקף לשנתיים לעבודות בגובה.

אילו עבודות בגובה מצריכות אישור עבודה בגובה?

העבודות בגובה אשר מצריכות חידוש אישור עבודה בגובה כל שנתיים. עבודות אלה כוללות עבודה עם סולם ארוך של 2 מטרים, עבודה על גגות שטוחים ושבירים, עבודה על משטחי עבודה, מתקיני גגות, מתקני פיגומים, עבודה על סל הרמה לגובה המתאים למלגזה או מנוף, טכנאי מזגנים, מתקיני דוודים, טכנאי צלחות לווין, חשמלאים, מתיקני מערכות תקשורת, מתקיני גגות רעפים, קבלנים ועובדי עבודות איטום גגות ומתקיני מערכות חשמל סולאריות. כל אלה חייבים לעבור הסמכת עבודה בגובה מדי שנתיים וזאת על מנת לשמור על בטיחות העובדים בעבודה ולמנוע סיכונים מיותרים ותאונות עבודה. הדרכות עובד לביצוע עבודות בגובה והסמכת עבודה בגובה ע"י משא בטוח, שומר על חיי העובדים ומונע תאונות עבודה מיותרות, אחר סיום ההדרכות ניתן לקבל אישור עבודה בתוקף ולהמשיך לעבוד. עובד שלא עובר את ההדרכות אינו יכול להמשיך ולעבוד בתור עובד בגובה, מאחר שזהו חלק מדרישות תפקידו.

למה צריך לחדש אישור עבודות לביצוע בגובה?

חידוש האישור מדי שנתיים הוא בעקבות תאונות העבודה הרבות אשר קורות בעת עבודה בגובה. תאונות אלה גובות לא מעט חיי אדם כל שנה, ואת רובן היה ניתן למנוע. לכן הדרכות העובד לעבודה בגובה מרעננות את כללי העבודה ומחייבות את העובדים בגובה לעבוד בהתאם לכך על מנת לשמור על חייהם בעת העבודה ולמנוע סיכונים ותאונות מיותרות. רענון התקנות שנשכחו עם הזמן עוזרות לרענן את העבודה בשטח ושומרים על בטיחות העובדים בעת העבודה.

אילו נושאים נלמדים בהדרכה בגובה?

במהלך ההדרכות להסמכת עבודה בגובה לומדים העובדים על אמצעי הבטיחות השונים, נהלי הבטיחות וכללי הבטיחות בזמן העבודה בגובה. כמו כן, לומד העובד כיצד להגן על עצמו בעת העבודה בגובה, איך לנהוג במצבים מסוימים אשר מסכנים את חייו, כמו נפילת חפצים ועוד. כל עובד עובר הדרכה בהתאם לתפקידו בחברה, כך ההדרכות משתנות בהתאם לתחום העבודה שממנו מגיע העבודה. כך שאם מדובר על עובד איטום גגות אז הדגש יהיה יותר לעומק לגבי סוגי האיטום השונים, נוהלי העבודה בחורף ובמזג אוויר סוער ועוד.

חשיבות אישור עבודה בגובה

באמצעות אישור הדרכה לעבודה בגובה העובד יכול להמשיך בעבודתו היום יומית בגובה ואף ליישם את מה שלמד בהדרכה בשטח. האישור תקף לשנתיים ולאחר מכן על העובד לחדשו בדומה לרישיון נהיגה, וזאת באמצעות הדרכות הסמכת עבודה בגבוה. הודות להדרכות אלו מרענן העובד את נהלי העבודה שהוא מכיר ולומד דברים חדשים. האישור להדרכת עבודה בגובה הוא אישור לכך שהעובד עבר את ההדרכות הן מבחינה מעשית והן תיאורטית והוא יכול להמשיך לעבוד בעבדותו עד לסיום תוקף האישור שמסתיים בתום השנתיים.

מה הם התנאים לקבלת אישור הסמכת עבודה בגובה?

על מנת לקבל אישור הסמכת עבודה בגובה על העובד להגיע להדרכות עבודות בגובה שכוללות חומר עיוני ומעשי. בהתחלה נלמד החומר העיוני ולאחר מכן מיישמים אותו בשטח בגובה של 2 מטרים. ההדרכה מועברת ע"י אנשי מקצוע מובלים בתחום שהוכשרו ע"י מפקח העבודה הראשי. כמו כן, בעת היישום בשטח הם העובדים מצטיידים בלבוש וההגנה המתאימים לעבודה וכן מצטיידים בסולמות גובה. כמו כן עובדים מבחן על כל מה שנלמד בהדרכה ולאחר שעוברים אותו מקבלים את אישור העבודה בגובה אשר תקף למשך שנתיים ולאחר שהוא מסתיים על אחריותם לחדשו באמצעות הדרכה לעבודה בגובה.

Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן